Postup přehrávání videa online se liší dle operačního systému, který používáte:

Operační systém Popis
Microsoft Windows (PC)
  1. Pro bezproblémové přehrávání videa online si stáhněte a nainstalujte nejnovější verzi aplikace VLC Media Player
  2. Na stránce xShare.cz si najděte dané video a v seznamu souborů klikněte na tlačítko Přehrát online.
  3. Zobrazí se dialogové okno s dotazem, zda chcete soubor uložit či otevřít. Zvolte možnost Otevřít pomocí, vyberte VLC Media Player a klikněte na OK. V případě, že je Váš prohlížeč nastaven tak, aby daný soubor automaticky bez dotazu stahoval, pak stačí po stažení tento M3U soubor spustit ve VLC Media Playeru.
Google Android (mobilní zařízení)
  1. Pro bezproblémové přehrávání videa online si stáhněte a nainstalujte nejnovější verzi aplikace VLC for Android z Google Play
  2. Na stránce xShare.cz si najděte dané video a v seznamu souborů klikněte na tlačítko Přehrát online.
  3. V dolní části displeje se Vám zobrazí dotaz, jakou aplikací chcete soubor spustit - vyberte VLC for Android.
POZOR - na některých zařízeních se systémem Android (zejména starších) tato volba není. V takovém případě je jedinou možností zkopírovat odkaz tlačítka Přehrát online, spustit VLC for Android, klepnout na ikonku vlevo nahoře (3 vodorovné čárky pod sebou), vybrat položku Proud, do řádku pro zadání adresy vložit zkopírovaný odkaz a poté klepnout na ikonku šipky vpravo.
Apple iOS (mobilní zařízení)
  1. Pro bezproblémové přehrávání videa online si stáhněte a nainstalujte nejnovější verzi aplikace VLC for Mobile z App Store
  2. Na stránce xShare.cz si najděte dané video a v seznamu souborů si zkopírujte odkaz z tlačítka Přehrát online. Na Apple iOS, bohužel pouhé klepnutí na tlačítko nefunguje.
  3. Spusťte VLC for Mobile
  4. Klepněte na ikonku vlevo nahoře (kužel), vyberte položku Otevřít síťový proud, do řádku pro zadání adresy vložte zkopírovaný odkaz a poté klepněte na odkaz Otevřít síťový proud.

Kvalita obrazu stahovaných souborů se liší především rozlišením obrazu. Obecně platí, že čím lepší je kvalita obrazu, tím větší je stahovaný soubor. Pokud nemáte dostatečně rychlé připojení k internetu a přesto si chcete video spustit ve vyšší kvalitě, raději ho stáhněte namísto přehrávání online. Na některých starších počítačích či slabších mobilních zařízeních může být problém s přehráním nebo zasekáváním videa. Přehrávání online je možné u všech kvalit videa, ovšem u vyšší kvality je třeba mít opravdu rychlé připojení k internetu. Číslo v označení udává vertikální počet pixelů v rozlišení videa. Pro zjištění, v jaké kvalitě je dané video, napoví část v názvu souboru:

Označení Doporučená rychlost internetu pro online přehrávání Popis
4320p 400 Mbit/s (50 MB/s) Nejluxusnější kvalita obrazu, také známá jako Super Ultra HD, SUHD nebo 8K. Vhodné zejména pro přehrávání na nových 8K televizorech přes PC s extrémně výkonným hardware.
2160p 100 Mbit/s (12,5 MB/s) Luxusní kvalita obrazu, také známá jako Ultra HD, UHD nebo 4K. Vhodné zejména pro přehrávání na 4K televizorech přes PC s výkonným hardware.
1080p 40 Mbit/s (5 MB/s) Velmi slušná kvalita obrazu, také známá jako Full HD. Vhodné pro přehrávání na běžných novějších PC s větším displejem (27" a více) nebo na běžných televizorech.
720p 16 Mbit/s (2 MB/s) Průměrná kvalita obrazu, také známá jako HD Ready. Vhodné pro přehrávání na slabších PC, s menším displejem (pod 27"), na notebookách a tabletech.
480p a 360p 4 Mbit/s (0,5 MB/s) Nízká kvalita obrazu, podobná kvalitě DVD. Vhodné pro přehrávání na velmi starých PC, notebookách, tabletech a mobilních telefonech.
240p 1 Mbit/s (0,1 MB/s) Velmi nízká kvalita obrazu, podobná kvalitě VHS. Vhodné pro přehrávání na mobilních telefonech s velmi malým displejem.

Některá videa uložená na serveru (většinou ve formátu MKV) obsahují více audio stop a více stop s titulky. V jakém jazyce je audio stopa lze zjistit podle části názvu, např. CZ SK EN = český, slovenský a anglický zvuk v jediném souboru.
Přepínání audio a titulkových stop lze provádět i při přehrávání videa. Zde je následující postup, jak změnit audio a titulkovou stopu v přehrávači VLC na různých OS:

Operační systém Popis
Microsoft Windows (PC) Spusťte video, klikněte pravým tlačítkem myši do prostoru s videem, z kontextového menu vyberte Zvuk -> Zvuková stopa (pro změnu audio stopy) nebo Titulky -> Stopa Titulků (pro změnu titulek)
Google Android (mobilní zařízení) Spusťte video, klepněte do prostoru s videem, vyberte druhou ikonku zleva (komixová bublina) -> Stopa zvuku (pro změnu audio stopy) nebo Titulky (pro změnu titulek)
Apple iOS (mobilní zařízení) Stejné jako na Google Android